Правила гри в міні-футбол 5х5

Число гравців

1. У матчі беруть участь дві команди, кожна з яких складається не більше ніж з п’яти гравців, в тому числі одного воротаря.
Мінімальна кількість гравців, при якому команди допускаються до гри, так само п’ять. Якщо в разі видалення гравців в якійсь із команд залишається менше польових гравців, то матч припиняється.
2. У будь-якому матчі … допускається заміна гравців.
3. Максимальна кількість запасних гравців, що використовується у кожнїй з команд протягом усього матчу, дорівнює семи.
4. Число “летючих” замін по ходу матчу не лімітується, за винятком воротаря, якого можна замінити в той момент, коли м’яч виходить з гри. Гравець, який був замінений, стає запасним і може знову повернутися на майданчик замість будь-якого іншого гравця.
5. “Летюча” заміна – це заміна, яка робиться в той момент, коли м’яч знаходиться в грі. Така заміна здійснюється при дотриманні наступних умов:

а) гравець, якого заміняють, повинен покинути майданчик через бічну лінію на своїй половині зони заміни;

б) гравець, який виходить на заміну, має право вступити на майданчик тільки в своїй зоні заміни і тільки в той момент, коли гравець, якого замінили, покинув майданчик;

в) запасний гравець незалежно від того, приймає він участь у грі чи ні, повинен нести таку ж відповідальність за свої дії, що і гравець, що знаходиться на майданчику;

г) заміна вважається завершеною в той момент, коли запасний гравець виходить на майданчик; з цього моменту він стає гравцем основного складу, а гравець, якого замінили – запасним.

6. Воротар має право помінятися місцями з будь-яким іншим гравцем своєї команди. Це здійснюється тільки після дозволу судді і тільки в той момент, коли м’яч вийде з гри.

Покарання.

а) при порушенні п.6 правила III гру не слід зупиняти … Гравців, які допустили це порушення, слід попередити відразу ж, як тільки м’яч вийде з гри;

б) якщо в процесі “летючої” заміни запасний гравець виходить на майданчик до того, як гравець, якого заміняють, повністю покинув її, суддя повинен зупинити гру. Він повинен видалити замінного гравця з майданчика, винести попередження гравцеві, який вийшов на заміну, і відновити гру вільним ударом, який виконується гравцем протилежної команди з місця, де відбулося порушення. Однак якщо м’яч в цей момент знаходився в штрафному майданчику провинилася команди, то вільний удар проводиться з 6-метрової межі штрафного майданчика в точці, найближчій до того місця, де знаходився м’яч;

в) якщо в процесі “летючої заміни” запасний гравець виходить на майданчик або запасний гравець покидає її поза зоною заміни, суддя не повинен зупиняти гру, .. але як тільки м’яч вийде з гри, порушник повинен отримати попередження.

Обмундирування гравців

1. Гравець не повинен носити ніяк предметів, які становлять небезпеку для себе та інших гравців.

2. Обмундирування гравця складається з футболки, шортів, гетр, щитків та взуття. Дозволяється грати в тренувальних або гімнастичних туфлях з верхом з тканини або м’якої шкіри і підошвою з гуми або подібного матеріалу. Грати без взуття забороняється.

3. На футболках гравців повинні бути номери. Футболісти однієї команди не повинні мати однакових номерів .

4. Воротареві дозволяється грати в довгих трусах. Одяг воротаря за кольором повинна відрізнятися від одягу гравців обох команд і суддів.

Покарання:

За будь-яке порушення правила IV винний гравець повинен покинути майданчик для приведення в порядок свого обмундирування. Він може повернутися в поле тільки з дозволу судді, який повинен особисто переконатися в тому, що одяг і взуття гравця приведені в порядок. Це можна зробити тільки тоді, коли м’яч вийде з гри.

Тривалість гри

1. Тривалість гри складає два рівні періоди по 20 хвилин “чистого часу”.(Однак головний суддя має право в разі тривалих зупинок матчу додавати час на власний розсуд)

3. У разі пробиття 6-метрового ударів тривалість обох таймів повинна бути збільшена.
4. Команди має право на взяття в кожному таймі по одному тайм-ауту тривалістю 1 хв. При цьому повинні бути дотримані наступні вимоги.

а) тільки … тренери команд уповноважені просити хвилинний тайм аут у головного судді;

б) суддя дає дозвіл на тайм-аут коли м’яч вийде з гри, використовуючи свисток …

в) якщо тайм-аут дозволений гравці повинні знаходитися в межах майданчика. Якщо вони хочуть отримати інструктаж тренера, це можна зробити тільки в своїй зоні, навпроти лавки запасних, не залишаючи при цьому майданчик. Тренер не має права під час тайм-ауту виходить на майданчик
г) якщо команда не використала в першому періоді тайм-аут, у другому періоді він не може бути компенсований.

Якщо за умовами змагань (в разі нічийного результату) дається додатковий час, то протягом цього часу не вирішується брати тайм-аут.

5. Перерва в грі не повинна перевищувати 10 хвилин.

Початок гри

Перед початком гри:
1. Проводиться жеребкування для вибору сторін майданчика або права початкового удару. Команда за жеребом отримує право вибрати сторону майданчика або початковий удар.

За сигналом головного судді один з гравців починає гру ударом з місця (тобто ударом ногою по нерухомому м’ячу, який лежить в центрі майданчика), м’яч при цьому повинен бути спрямований на половину майданчика суперників. Всі гравці повинні знаходиться на своїй половині майданчика, причому гравці команди, що не виконує початковий удар, повинні розташовуватися на відстані не менше 3 м від м’яча до тих пір, поки початковий удар не буде виконаний.
М’яч вважається в грі після того, як він пройде відстань, рівну довжині своєї окружності. Гравець, який виконав початковий удар, не має права вдруге торкнутися м’яча раніше будь-кого з інших гравців.

2. Після забитого м’яча гра поновлюється так само, як і на початку гри, тією командою, в ворота якої був забитий гол.

3. Після перерви між таймами команди міняються сторонами майданчика, і початковий удар виконується гравцем тієї команди, яка не проводила його на початку гри.

Покарання

При будь-якому порушенні пунктів 1, 2, 3 правила IX початковий удар повторюється. Однак якщо гравець, що виконав початковий удар, вдруге торкаеться м’яча раніше будь-кого з інших гравців, то суддя повинен зупинити гру і призначити вільний удар, який пробивається гравцем протилежної команди з місця, де стався вторинний дотик. У тому випадку, якщо друге торкання відбулося в штрафній площі команди суперника, то вільний удар виконується з 6-метрової межі штрафного майданчика із найближчого місця вторинного торкання точки.

М’яч, забитий у ворота безпосередньо з початкового удару, не зараховується.

4. Після тимчасового припинення гри, перерваної через причину непердбачувану правилами, за умови, що м’яч безпосередньо перед зупинкою знаходився в межах майданчика, тобто не перетинав бічну лінію або лінію воріт, гра поновлюється “спірним м’ячем” у тому місці, де знаходився м’яч в момент зупинки гри, якщо тільки він не знаходився в цей момент у штрафному майданчику. В останньому випадку “спірний м’яч” розігрується на 6-метровій кордоні штрафного майданчика в точці, найближчій до того місця, де знаходився м’яч в момент зупинки гри.

При розіграші “спірного м’яча” суддя, взявши м’яч в руки, дає йому можливість потім впасти на майданчик. М’яч вважається в грі після того, як тільки він торкнеться майданчика. Якщо при цьому м’яч вийде за межі майданчика перш, ніж торкнеться його поверхні, то суддя повинен повторити розіграш “спірного м’яча”. Жоден з гравців не повинен торкатися м’яча до тих пір, поки він не торкнеться майданчика. При недотриманні цієї умови розіграш “спірного м’яча” повторюється.

М’яч в грі і поза грою

М’яч що вважається вийшов з гри:

а) він повністю перетнув лінію воріт або бокову лінію по поверхні майданчика або повітрям;

б) гра зупинена суддею.

Протягом всього іншого часу, від початку до закінчення матчу, м’яч вважається в грі, в тому числі і в тих випадках, коли:

а) м’яч відскакує на майданчик від стійки воріт або від перекладини;

б) м’яч потрапляє в суддю, що знаходиться в межах майданчика;

в) відбулося порушення правил, але суддя ще не зупинив гру.

Лінії на майданчику входять в розміри тих зон і площ, яких вони обмежують … Якщо … м’яч випадково вдаряється в стелю, гра повинна бути зупинена. Вона відновлюється “спірним м’ячем” під тим місцем, де м’яч торкнувся стелі. Якщо це сталося над штрафним майданчиком, розіграш спірного м’яча здійснюється на лінії штрафного майданчика.

Результат гри

М’яч вважається забитим у ворота, якщо він повністю перетнув лінію між стійками і під перекладиною і якщо при цьому гравець атакуючої команди навмисне не вніс, не зронив і не проштовхнув м’яч у ворота рукою.

Команда, що забила протягом всього м’яча більшу кількість голів, вважається переможцем. Якщо не було забито жодного м’яча або команди забили однакову кількість голів, то вважається,що гра закінчилася внічию.

Порушення правил і недисциплінована поведінка гравців

Гравець, який зробить один з наступних … порушень:

а) вдарить чи спробує вдарити суперника ногою;

б) перекине суперника, тобто звалить або спробує звалити його підніжкою або нахилившись перед ними або за ним;

в) стрибне на суперника;

г) грубо або небезпечно нападе на суперника;

д) штовхне суперника ззаду;

е) вдарить чи спробує вдарити суперника або плюне в нього;

ж) затримає суперника;

з) штовхне суперника;

і) штовхне суперника плечем;

к) підкотиться при спробі зіграти в м’яч, коли м’яч в грі або спробує підкотитися під суперника (відбір м’яча в підкаті);

л) зіграє в м’яч рукою, тобто зупинить, вдарить чи штовхне м’яч рукою (це не відноситься до воротаря, що знаходиться в межах свого штрафного майданчика своєї команди)

повинен бути покараний штрафним ударом, який робиться гравцем протилежної команди з місця, де відбулося порушення.

Якщо одне з перерахованих вище … порушень навмисне зробить гравець команди, що захищається в межах штрафного майданчика, атакуюча команда отримує право на 6-метровий удар. При цьому не має значення, де знаходився м’яч в момент порушення, аби він був в грі.

Гравець, який зробить одну з наступних … порушень:

1) зіграє, на думку судді, небезпечно. Наприклад, спробує вдарити по м’ячу ногою в той час, коли він знаходиться в руках у воротаря;

2) не володіючи м’ячем, буде навмисно блокувати суперника, тобто переміщатися між ним і м’ячем або ставати на шляху суперника так, щоб своїм корпусом перешкоджати його просуванню.

3) атакує воротаря, за винятком тих випадків, коли він знаходиться за межами штрафного майданчика своєї команди;

4) будучи воротарем:

а) викине м’яч так, що той, не торкнувшись нікого з інших гравців, приземлиться тільки на половині команди суперників. У цьому випадку винний повинен бути покараний вільним ударом, який виробляє протилежна команда з будь-якої точки середньої лінії.

б) викине м’яч рукою або вдарить ногою, а потім знову доторкнеться до нього або контролюватиме м’яч руками, отримавши його від свого партнера по команді;

в) безпосередньо після кидка від воріт отримає м’яч від партнера по команді і доторкнеться до м’яча або контролюватиме його руками;

г) торкнеться або контролює м’яч руками або ногами більше 4-х секунд на будь-який половині майданчика;

д) після кидка від воріт він отримує м’яч від партнера по команді, якщо при цьому м’яч не перетнув середню лінію або їм не зіграв чи не торкнувся суперник

Повинен бути покараний вільним ударом, який проводиться з місця, де відбулося порушення.

Гравець повинен бути попереджений якщо він:

а) під час “летючої заміни” виходить на майданчик до того, як гравець, якого він замінює, повністю покинув його, або виходить на майданчик за зону заміни;

б) систематично порушує правила гри;

в) словами або жестами висловлює демонстративне незгоду з якимось рішенням судді;

г) допускає неспортивну поведінку.

За будь-яке з зазначених порушень, якщо воно тільки за своїм характером не заслуговує більш серйозного покарання, гравець крім попередження, карається вільним ударом,а саме бьється гравцем протилежної команди з місця, де відбулося порушення. Якщо це порушення відбулося в межах штрафного майданчика порушника, вільний удар проводиться з 6-метрової межі штрафного майданчика із найближчої
з найближчої до місця порушення точки

Якщо, на думку судді, гравець рухається до воріт суперника і має реальну можливість забити м’яч, а суперник атакував його з порушенням правил, тобто таким порушенням, яке карається штрафним ударом (або пенальті), то гравець повинен бути вилучений з поля за серйозне порушення правил гри.

Якщо, на думку судді, польовий гравець, зігравши в своїй штрафній площі рукою, позбавляє суперника явної можливості забити м’яч, він повинен бути вилучений за серйозне порушення правил гри.

У разі видалення гравець не має права брати участь в грі і знаходиться на лаві запасних. Покарана команда може заповнити склад після закінчення 2 хвилин, якщо при цьому не був забитий гол.

В останньому випадку дотримуються таких правил:

а) якщо команда, що має 5 гравців, забиває гол, то один з гравців команди, що грає в меншості (4 гравці), повертається на майданчик;

б) якщо команди грають в меншості (4 гравці) і забивається гол, то обидві команди відновлюють свій повний склад;

в) якщо в одній команді 5 гравців грають проти 4 або 3 гравців і перша забиває гол команда, яка грає в меншості, має право випустити на поле тільки одного гравця;

г) якщо команди мають по 3 гравця і забивається гол, обидві команди мають право випустити лише по одному гравцю;

д) якщо команда, яка грає в меншості, забиває гол, то число гравців в командах не змінюється.

… Гравець, що виходить на поле замість вилученого, може увійти в гру, тільки отримавши дозвіл судді в разі, коли м’яч вийшов з гри.

Якщо гра була спеціально зупинена для видалення гравця з поля за порушення, передбачене пп.3 або 4, і при цьому не відбулося ніякого іншого порушення, вартого іншого покарання, то вона поновлюється вільним ударом, пробивається гравцем протилежної команди з місця, де відбулося порушення. У тому випадку, якщо це порушення відбулося в межах штрафного майданчика порушника, вільний удар проводиться з 6-метрової межі штрафного майданчика із найближчого до місцю порушення точки.

Штрафний і вільний удари

Для того, щоб відрізнити вільний удар від штрафного, суддя, призначивши вільний удар, повинен підняти руку вгору над головою і не опускати її до тих пір, поки удар не буде виконаний і м’яч при цьому не торкнеться когось із гравців або не вийде з гри.

Штрафний удар відрізняється від вільного тим, що при штрафному ударі м’яч, безпосередньо забитий в ворота покараній команді зараховується, а при вільному ударі зараховується лише в тому випадку, якщо м’яч після удару до того, як потрапити в ворота, торкнувся будь-кого з гравців.

При виконанні штрафного або вільного удару всі гравці команди суперника повинні знаходитися на відстані не менше 5 метрів від м’яча до тих пір, поки він не ввійде в гру. М’яч вважається в грі після того, як він пройде відстань, рівну довжині своєї окружності.

Якщо гравець протилежної команди до удару наблизиться до м’яча на відстань менше 5 метрів, то суддя повинен забезпечити виконання штрафного або вільного удару за умов, що регламентуються правилом XII (аж до вимоги повторити удар).

У момент виконання штрафного або вільного ударів м’яч повинен лежати нерухомо. Гравець, який вдарив по м’ячу, не має права торкатися його знову до тих пір, поки до м’яча не доторкнеться або зіграє ї в нього який-небудь інший гравець.

Покарання:

а) якщо гравець, який виконав штрафний удар, вдруге торкнеться м’яча раніше іншого гравця, то суддя повинен зупинити гру і призначити вільний удар, який пробивається гравцем протилежної команди з місця, де сталося вторинне доторкання;

б) якщо штрафний або вільний удар не виконується більше 4 секунд, то суддя повинен призначити вільний удар у протилежну сторону.

Набрані порушення

1. Набрані порушення відносяться до всіх порушень, про які йдеться в правилі XII. Коли команда набирає п’ять порушень, за які призначаються штрафні удари, до уваги беруться тільки ці порушення. Гол може бути забитий з цього удару.

..3. Штрафні удари, призначені за перші п’ять порушень в кожній половині гри, можуть бути захищені стінкою.

4. Починаючи з шостого штрафного удару, “стінка”, як засіб захисту від удару, не дозволяється.

а) Гравці, крім захисного воротаря і гравця, що виконує удар, який чітко визначається, залишаються на майданчику, але за уявною лінією, тобто лінією м’яча, паралельної лінії воріт і за штрафним майданчиком.

б) Воротар залишається в своєму штрафному майданчику, але не ближче 5 метрів від м’яча.

в) Гравці команди суперника також повинні знаходитися в 5 метрах від м’яча і не повинні заважати гравцеві, що проводить удар. Ніхто з гравців не повинен перетинати уявну лінію, поки м’яч не пройде відстань, рівну довжині своєї окружності.

г) Гравець, що виконує удар, б’є по м’ячу з наміром забити гол, і не повинен пасувати м’яч іншому гравцеві.

д) Коли удар виконаний, ніхто з гравців не може торкатися м’яча, поки його не торкнеться воротар, або м’яч не відскоче від стійки або поперечини воріт або не покине майданчик.

е) Удар не може бути виконаний з відстані менше, ніж 6 метрів від лінії воріт (Правило XIII, пункт “а”). Якщо порушення, яке в звичайних умовах призводить до вільного удару, сталося на штрафному майданчику, удар призначається з 6-ти метрів у точці, найближчій до місця порушення.

ж) Після п’ятого порушення будь-якої команди гравець робить ще одне порушення на своїй половині або на половині суперника перед уявною лінією, паралельної середньої лінії, але проходить через позначку 12-метрового удару, удар призначається з цієї точки майданчика.

з) Якщо призначається додатковий час, всі набрані порушення другого тайму продовжують накопичуватися в додатковий час.

Покарання

За будь-яке порушення даного правила:

а) командою, що захищається, удар повторюється, якщо не був забитий гол;

б) атакуючої командою – якщо удар виконаний іншим гравцем і гол забитий, то він анулюється, а удар перебивається;

в) гравцем, що виконує удар після того, як м’яч увійшов у гру, гравець протилежної команди отримує право на вільний удар з тієї точки, де сталося порушення.

6-метровий удар

6-метровий удар проводиться з 6-метрової позначки. До моменту його виконання всі гравці, за винятком воротаря команди, що захищається і гравця, що проводить удар, повинні знаходитися на ігровому майданчику за межами штрафного майданчика на відстані не менше 5 метрів від 6-метрової позначки. До тих пір, поки м’яч не увійде в гру, воротар команди, що захищається повинен стояти на лінії воріт між стійками, не переступаючи ногами. Гравець, що виконує 6-метровий удар, ударом ногою повинен направити м’яч вперед. Він не має права потім вдруге торкнутися м’яча до тих пір, поки до нього не доторкнеться хтось із інших гравців. М’яч вважається в грі, якщо він пройде відстань, що дорівнює довжині своєї окружності. М’яч, забитий безпосередньо з 6-метрового удару, зараховується.

При виконанні 6-метрового удару в ігровий час або час після першого або другого тайму, надане для пробиття 6-метрового удару, гол не слід скасовувати, якщо м’яч перед тим, як потрапити в ворота, торкається до стійок, перекладини або воротаря в будь-якій послідовності, якщо при цьому не було якогось порушення правил.

Покарання

За будь-яке порушення правила XV:

а) гравцем команди, що захищається, 6-метровий удар слід повторити, якщо м’яч не був забитий;

б) партнером гравця, що виконує 6-метровий удар, гол не зараховується, якщо м’яч був забитий, а удар повторюється;

в) гравцем, що виконує 6-метровий удар після того, як м’яч увійшов у гру, незалежно від результатів удару призначається вільний удар, який виконується гравцем протилежної команди з 6-метрової позначки.

Удар з бокової лінії

Коли м’яч повністю перетинає бічну лінію по поверхні майданчика чи по повітрю, він вводиться в гру ударом ногою в будь-якому напрямку з бокової лінії в тому місці, де м’яч її перетнув. Удар проводиться суперником гравця, який останнім торкнувся м’яча перед тим, як м’яч перетнув бічну лінію. У момент введення м’яча в гру кожна з ступнів гравця, що проводить удар повинна торкатися боковой лінії, або розташовуватися за межами майданчика. М’яч повинен бути нерухомо встановлений на бічній лінії, або розташовуватися за межами майданчика. Він вважається введеним в гру відразу ж, як тільки пройде відстань, рівну довжині своєї окружності. Гравець, який виконав удар з бокової лінії не має права торкатися м’яча до тих пір, поки до нього не доторкнеться або не зіграє їм хтось інший з гравців. Гравці протилежної команди повинні знаходиться на відстані не менше 5 метрів від м’яча.

Гол, забитий у ворота безпосередньо після удару з бокової лінії, не зараховується.

покарання

а) якщо удар з бічної лінії виконаний з порушенням правил, то він виконується гравцем протилежної команди;

б) якщо удар з бічної лінії виконаний не з того місця, де м’яч перетнув бічну лінію, то він виконується з належного місця гравцем протилежної команди;

в) якщо удар з бокової лінії не виконано протягом 4 секунд з того моменту, як гравець, що виконує удар, взяв м’яч під свій контроль, то право виконання удару передається протилежній команді;

г) якщо гравець, що виконав удар з бокової лінії, удруге торкнеться м’яча раніше іншого гравця, то суддя повинен зупинити гру і призначити вільний удар, який пробивається гравцем протилежної команди з місця, де стався вторинний дотик. У тому випадку, якщо вторинне торкання сталося в штрафному майданчику кожної з команд, то вільний удар виконується з 6-метрового кордону штрафного майданчика із найближчої доречної вторинної торкання точки.

Кидок від воріт

Якщо м’яч повністю перетнув лінію воріт з зовнішньої сторони стійок по поверхні майданчика чи по повітрю, а також над поперечиною та останнім його торкнувся гравець атакуючої команди, то призначається кидок від воріт. Воротар, що знаходиться в межах штрафного майданчика своєї команди, вводить м’яч в гру. М’яч вважається введеним в гру в той момент, коли він покине межі штрафного майданчика.

Кидок від воріт вважається виконаним, якщо м’яча торкнеться хтось із інших гравців за межами штрафного майданчика або він стукне об поверхню майданчика на половині команди, що вводить його в гру.

Покарання

1) якщо м’яч покинув половину майданчика команди, що вводить його в гру, і при цьому ніхто з гравців не торкнувся м’яча і він не стукнувся об поверхню на цій половині майданчика, то суддя повинен зупинити гру і призначити вільний удар, який пробивається гравцем протилежної команди з будь-якого місця на середньої лінії;

2) кидок від воріт слід повторити, якщо м’яча, ще не покинув штрафний майданчик, стосується будь-хто з гравців, будь то партнер або суперник воротаря, який виконував кидок від воріт;

3) якщо, виконавши кидок від воріт, воротар знову торкнеться м’яча, який покинув штрафний майданчик перш, ніж до нього доторкнеться будь-хто інший з гравців, суддя повинен зупинити гру і призначити вільний удар на користь команди суперника з місця, де відбулося друге торкання;

4) якщо, ввівши м’яч в гру, воротар отримає його назад від партнера по команді і буде стосуватися або контролювати його руками, призначається вільний удар на користь команди суперника. Він пробивається з 6-метрової межі штрафного майданчика з найближчого до місця порушення точки.

Кутовий удар

Якщо м’яч повністю перетнув лінію воріт з зовнішньої сторони стійок по поверхні майданчика чи по повітрю, а також над поперечиною та останнім його торкнувся гравець команди, що захищається, то призначається кутовий удар.

Кутовий удар проводиться ногою по нерухомому м’ячу, який встановлюється точно в місці перетину лінії воріт і бічної лінії.

Гравці протилежної команди при кутовому ударі повинні розташовуватися не ближче 5 метрів від м’яча до тих пір, поки він не увійде в гру, тобто поки не пройде відстань, рівну довжині своєї окружності. Гравець, який виконав кутовий удар, не має права торкатися м’яча знову до тих пір, поки до нього не доторкнеться інший гравець.

Гол, забитий безпосередньо з кутового удару, зараховується.

Покарання

а) якщо кутовий удар виконаний неправильно, його слід повторити;

б) якщо гравець, який виконав кутовий удар, вдруге торкнеться м’яча раніше іншого гравця, то суддя повинен зупинити гру і призначити вільний удар, який гравцем протилежної команди з місця, де сталося вторинне дотик;

в) якщо кутовий удар не виконаний протягом 4 секунд з моменту, коли гравець отримав м’яч для його подачі, то суддя повинен призначити вільний удар в протилежну сторону з місця, де проводився кутовий удар.

Show More
Close